BoA: El Salvador’daki BTC Kabulünün Birçok Avantajı Var

El Salvador ve Bitcoin (BTC)
El Salvador ve Bitcoin (BTC)

ABD’deki en büyük bankacılık kurumlarından biri olan Bank of America (BoA), Bitcoin’i yasal para birimi ilan eden El Salvador hakkında konuştu. Bank of America, Bitcoin’in El Salvador’a sunabileceği bazı önemli fırsatlardan bahsetti. Banka, dünyanın en büyük kripto para biriminin piyasaya sürülmesinin, tropikal ülkenin gayri safi milli hasılasının yaklaşık dörtte birini temsil eden havale maliyetini potansiyel olarak düşürebileceğini ifade etti. Bunun El Salvador vatandaşlarının harcanabilir gelirini önemli ölçüde artırabileceğini söyledi.

Banka hesabı olmayanların yeni bir hesap açması, Bitcoin’in benimsenmesinin bir başka avantajı olarak görüldü. El Salvador’daki vatandaşların yaklaşık %70’inin bir banka hesabına erişimi yok. Son olarak, El Salvador, İzlanda gibi büyük bir Bitcoin madencilik merkezi haline gelerek doğrudan yabancı yatırım (FDI) akışlarını çekebilir. Bitcoin yasası, El Salvador yasama meclisinin Haziran ayı sonlarında Bitcoin’i yasal ihale olarak kabul etmeye oy vermesinin ardından Eylül ayında yürürlüğe girecek.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz