Bloomberg’e Göre Bitcoin Her An 10.000 Dolar Olabilir!

Bloomberg’in düzenli olarak paylaştığı kripto araştırma raporunun aralık ayı sayısını yayınladı. Raporda satır başları şöyle;

Bitcoin’in tekrar 10,000$ olması an meselesi
‒ Büyüyen kullanım alanları, sınırlı sayıdaki arz Bitcoin fiyatını yükseltecek en önemli ikili
‒ Altın hakkında fikriniz varsa Bitcoin hakkında da olmalı
‒ İster sevin ister nefret edin, Tether kripto dünyası standardı olarak Bitcoin’in yükselmesini destekliyor
‒ Bitcoin 2019 sonu $6,500’de yakın destek bulması 2020’de yükselişi işaret ediyor

binance

2020 yılı için oldukça olumlu bir tablo çizen Bloomberg, Bitcoin’in altınla benzer bir yol izleyeceğni ve yükseliş trendine girdiğini açıkladı. Rapora göre yarılanma ile düşecek olan piyasaya arz, artan kullanım alanları, Tether’ın piyasayı olumlu etkilemesi gibi sebepler ışığında eğer Bitcoin 2019 sonunu 6500$’da aşağıya düşmeden yükselişi devam ederek kapatırsa boğa piyasası geri dönecek.  Ayrıca Çin’de yaşanan ekonomik gelişmeler ve Yuan’ın değer kaybı oradaki yatırımcıları Bitcoin ve Tether’a yönelttiği için Bitcoin yükselişine katkıda bulunacak.

Rapor uzun vadede Bitcoin’in volatilitesinin de azalacağını öngörüyor. BTC’nin daha fazla kullanım bulup ana akım bir para haline geldiğinde parabolik rally günlerinin de biteceği düşünülüyor.

Merak edenler raporun tamamı buradan okuyabilir.

 

 


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz