Bloomberg: Tether Piyasa Değeri Ethereum’un Değerini Geçebilir

Bloomberg tarafından yayınlanan en son raporda, en iyi stablecoin olarak görülen Tether’ın (USDT) önümüzdeki yılın sonuna kadar Ethereum’un (ETH) piyasa değerini aşabileceğini öngördü. Bloomberg, bu durumun stablecoin’lerin ve merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC’ler) yaygın olarak benimsenmesine giden yolu açacağına inandığını belirtti.

Bloomberg’in Kıdemli Emtia Stratejisti Mike McGlone tarafından rapor, Tether’ın 2021’de Ethereum’un piyasa değerini aşarak Bitcoin’den sonra gelen en iyi kripto para olabileceğini dile getirdi. Ethereum piyasa değeri şu anda 43,2 milyar dolar ancak 2019 ve 2020’nin çoğu için 30 milyar doların altında kaldı ve Temmuz ayı sonlarında DeFi’den aldığı destek sayesinde piyasa değeri yükseldi. Öte yandan Tether’ın piyasa değeri 2020’ye 4,1 milyar dolarlık piyasa değeri ile başladı ve Ekim ayında 15,7 milyar dolara yükseldi. Ayrıca raporda Bitcoin’in 2025 yılına kadar 100 bin dolara yükselebileceğini belirtti.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz