Bloomberg: SEC Bitcoin ETF’lerini Onaylayabilir

SEC
SEC

Bloomberg, Ekim ayının sonuna kadar ABD düzenleyicisinin dört Bitcoin vadeli ETF’sini onaylayabileceğine inanıyor. Yakın tarihli bir Bloomberg makalesi, okuyuculara Gary Gensler tarafından yönetilen ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Bitcoin ETF’leri için bir dizi başvuru dosyasını onaylaması veya reddetmesi gereken zamanın hızla yaklaştığını hatırlatıyor.

Bu yılın başlarında, SEC başkanı Gensler, yatırımcıları korumak için Bitcoin ETF başvurularının 1940 Yatırım Şirketi Yasası kapsamında yapılması gerektiğini belirtti. Birkaç Bitcoin vadeli ETF’si bu şekilde gönderildi. Bunlar arasında Invesco, VanEck ve Mike Novogratz’ın Galaxy Digital’inden gelen dosyalar da vardı. Bloomberg’in ETF uzmanı James Seyffart, bu ETF’lerin onaylanacağı konusunda oldukça iyimser olduğunu belirtti. Bloomberg, ETF’lerin Ekim ayı sonunda onaylanabileceği konusunda olumlu olduklarını gösterdi.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikSenatör Lummis 100 Bin Dolar Değerinde BTC Satın Aldı
Sonraki İçerikMcDonald’s İlk NFT’sini Yayınladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz