Bloomberg Analistine Göre Çin Baskısı Uzun Vadede Bitcoin’i Yükseltecek

Bitcoin (BTC)
Bitcoin (BTC)

Bloomberg’in baş emtia stratejisti Mike McGlone, kripto piyasalarının Çin’in kripto para madencileri üzerindeki yasağına nasıl tepki verdiğinden bahsetti. Twitter hesabından paylaşım yapan McGlone, Çin hükümetinin kripto madencilerine ve kripto trader’larına karşı politikası sayesinde paranın dijitalleşmesinin artık büyüdüğüne inanıyor. Paylaştığı ilk tablo, Tether’in USDT piyasa değeri değerinde bu yıl büyük bir artış olduğunu, ancak Bitcoin fiyatının 33.268 dolara düştüğünü gösteriyor. McGlone, Çin’in Bitcoin madenciliği baskısının uzun vadede Bitcoin’in yükselişe geçmesine neden olacağını tahmin etti.

İkinci grafik, Çinli yetkililerin yerel büyük madencilik şirketlerini ülke dışına Kuzey Amerika ve Kazakistan’a taşınmaya zorlamasının neden olduğu Bitcoin hash oranındaki düşüşü gösterdi. Bilindiği üzere BTC hash oranı Temmuz 2019’dan bu yana en düşük seviyeye geriledi. Çin kripto yasağından zarar gören, hash oranlarının yarısından fazlasını kaybeden ve işlerini Çin dışına taşımaya başlayan şirketler arasında BTC.com, Antpool ve Poolin gibi devler bulunuyor.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz