Blockchain’e Yapılan Yatırım Değeri 35 Milyar Dolar Olabilir

Enerji sektöründe Blockchain teknolojisi giderek daha fazla kullanım alanı buluyor. Premium Market Insights (PMI) tarafından yayınlanan yeni bir habere göre, enerji piyasalarında Blockchain teknolojisine yapılan yatırım 2025 yılında 34.7 milyar dolara ulaşacak. Accenture, AWS, Bigchaindb, Deloitte, IBM, Infosys, Microsoft, Nodalblock, Oracle, SAP, Enosi ve Electron gibi sektörün büyük isimlerinin Blockchain ve DLT’yı kullandığı düşünüldüğünde yatırım değerinin neredeyse 35 milyar dolara ulaşması beklenen bir durumdur.

Blockchain, bu firmalar tarafından enerji piyasalarında veri yönetimi, finansal takip ve etkileşimler için kullanılıyor. Bununla birlikte, 2016 yılında yalnızca 156.6 milyon dolar değerinde olan sektörün yıllık olarak % 82 büyüme göstermesi bekleniyor. Ancak beklenen yüksek büyüme hızı bu yıl, enerji piyasalarının koronavirüs ve petrol krizi nedeniyle  büyük bir darbe almasından dolayı etkilenebilir.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz