Blockchain ve Yapay Zekanın Birleşimi Güvenlik Sorunlarını Çözebilir mi ?

Blockchain ve Yapay zeka entegrasyonu, gizlilik sorunlarının üstesinden gelmemize yardımcı olabilir. Yapay Zeka (AI) ve Blockchain, dünyanın birkaç yıl içinde çalışma şeklini yeniden şekillendirebilecek potansiyale sahip iki teknolojidir. Blockchain, ölçeklenebilirlik, verimlilik ve güvenlik gibi sorunlara sahipken, Yapay zekanın gizlilik ve güven sorunları var. Ancak birkaç araştırma makalesi, ikisini birleştirmenin eksiklikleri gidermeye yardımcı olabileceğini ortaya koydu.

Yakın zamanda yapılan bir röportajda, bu konuda uzman kişi Konstantinos Sgantzos, Blockcahin ve yapay zekayı birleştirmek ile ilgili konuştu. Sgantzos, Yapay zekanın Blockchain ile entegrasyonunun kullanıcılara gizlilik sağlamada nasıl önemli bir rol oynayabileceğini vurguladı. Bu noktada yatırımcılar Sgantzos’a Yapay zeka tabanlı teknolojilerde kötü niyetli amaçlar için Bitcoin’in kullanılıp kullanılamayacağını soruldu. Buna yanıt veren Sgantzos, yasadışı amaçlarla kullanılabileceğini, ancak bunun çok pahalı olacağını belirtti.

binance

Görünüşe göre Blockchain ve yapay zeka teknolojisinin birleştirilmesi uzun bir süre daha tartışma konusu olacak.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz