Blockchain Teknolojisi Ekonominin Geleceğini Etkileyecek

Piyasa araştırma şirketi HFS Research‘ün yeni araştırmasına göre Blockchain teknolojisi, ekonominin geleceğinde belirleyici bir role sahip olacak. Yayınlanan raporda Blockchain’in geleceğin “hiper bağlı ekonomisini” inşa ederken oldukça önemli bir etken olacağı belirtildi. Bununla birlikte raporda Blockchain teknolojisinin farklı kuruluşlar tarafından sunulan hizmetleri geliştirdiği açıklandı.

Raporu hazırlayan araştırmacılar Blockchain’in büyük ölçekli iş birliğini kolaylaştırdığını belirttiler. Araştırmacılar IoT ve yapay zeka gibi yeni teknolojiler ile birlikte Blockchain’in büyük ölçekli iş birlikler için iyi bir yol sunacağını dile getirdiler. Ayrıca HFS yayınladığı raporda Blockchain’in başarısından ve gelecekteki benimsenmesinden sorumlu altı özelliğe sahip olduğunu açıkladı. Bu özellikler arasında dağıtılmış veri paylaşımı, fikir birliği güdümlü güven azaltma, değişmezlik, veri hash işleminin sağladığı güvenlik, akıllı sözleşmeler ve izin verilen (yönetilen) veya izinsiz (açık) sistemleri kullanabilme esnekliği bulunmaktadır.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz