BlackRock Şirketi Fonlarının Bir Kısmını Bitcoin Vadelililerine Yatırabilir

Bugün yayınlanan habere göre, BlackRock şirketi türev kullanmaya başlayabilir. 7.81 triyon dolara sahip dünyanın en büyük varlık yöneticisi olan BlackRock şirketi fonlarının bir kısmını Bitcoin vadeli işlemlerine koyabilir. BlackRock, bugün SEC’e Bitcoin vadeli işlem alım satımına olası hareketini özetleyen belgeler sundu. Belgeler, şirketin CFTC’ye kayıtlı borsalarda yalnızca nakit ödemeli Bitcoin vadeli işlemlerine yatırım yapacağını gösterdi.

Belgede BlackRock Global Tahsis Fonu ve BlackRock Fonları V olmak üzere Bitcoin vadeli işlemlerine katılabilecek iki özel fondan bahsediliyor. Bununla birlikte şirket düzenleyici değişikliklerin vadeli işlemlerin fiyatlarını etkileyebileceğini ve bunun da fonu olumsuz etkileyebileceğini kabul ediyor. Firma ayrıca Bitcoin piyasalarında, özellikle Bitcoin vadeli işlemlerinde daha az likidite olduğunun farkında.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz