Bitpanda 730 Çalışanını İşten Çıkardı

Bitpanda
Bitpanda

Büyük işten çıkarmalar, önde gelen kripto para borsalarından bazılarını etkilemeye devam ediyor. Cuma günü yapılan açıklamaya göre, Viyana merkezli kripto para borsası Bitpanda, olumsuz piyasa koşulları nedeniyle 730 çalışanını işten çıkardı. PayPal’ın kurucu ortağı Peter Thiel tarafından desteklenen ticaret platformu, şirketin “finansal açıdan sağlıklı” kalması için “zor kararın” alındığını söylüyor. Geçen Ağustos ayında Bitpanda, C Serisi finansman turu sırasında 260 milyon dolar topladıktan sonra 4 milyar doların üzerinde bir değerlemeye ulaştı. Finansman, şirketin çalışan sayısını genişletmesine izin verdi.

Bitpanda, son birkaç hafta içinde toplu işten çıkarmalar açıklayan tek kripto para şirketi değil. Daha önce ABD’nin en büyük kripto borsası Coinbase, şok edici bir hareketle çalışanlarının %18’ini görevden aldı. BlockFi, Gemini, Bitso da son zamanlarda çalışanlarını işten çıkaran önde gelen kripto şirketleri arasında yer alıyor.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikCelsius İflasla Karşı Karşıya
Sonraki İçerikGoldman Sachs, Santigrat Varlıkları Satın Almak İçin Yatırımcı Grubuna Liderlik Ediyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz