BitMEX Bir Bitcoin Araştırmacısına 100 Bin Dolar Bağışladı

Bir Bitcoin araştırmacısı, Bitcoin’i ölçeklendirmek için bir proje üzerinde çalışmak için ek fon aldı. Kripto borsası BitMEX, Bitcoin araştırmacısı Calvin Kim’e 100 bin dolar bağışladı. Kim ayrıca İnsan Hakları Vakfı’ndan 50 bin dolar değerinde ek fon aldı.

Kim, önümüzdeki yıllarda Bitcoin ölçeğine yardımcı olmayı amaçlayan MIT’nin Utreexo Projesi üzerinde çalışıyor. Utreexo’nun algoritması, Bitcoin’in durum boyutunu birkaç gigabyte’tan bir kilobyte’tan daha azına önemli ölçüde düşürmeyi vaat ediyor. Kim yaptığı açıklamada, “Finansal olarak istikrarlı olmak, Utreexo Projesinin araştırma ve geliştirmesini ilerletmeye daha fazla odaklanmamı sağladı” dedi. Bu, bir kripto borsasının Bitcoin blok zincirini geliştirmek için ilk kez hibe vermesi değil. Geçen Aralık ayında Coinbase borsası, Crypto Community Fund’dan ilk Bitcoin geliştirici hibelerini duyurdu.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz