Bitmart Borsası 200 Milyon Dolar Kaybetti

BitMart
BitMart

Kripto borsası Bitmart, Ethereum (ETH) ve Binance Akıllı Zincir (BSC) blok zincirleri üzerinde barındırılan bir sıcak cüzdan uzlaşmasında yaklaşık 200 milyon dolar kaybetti. 200 milyon dolarlık Bitmart hack’i ilk olarak bir blockchain güvenlik ve veri analizi şirketi olan Peckshield tarafından ortaya çıktı ve başlangıçta Ethereum blockchain üzerinden yaklaşık 100 milyon dolarlık bir transfer belirledi. Daha sonra ekip tarafından yapılan detaylı araştırma, kripto borsasının BSC rezervleri üzerinde eşzamanlı olarak 96 milyon dolarlık daha kayıp olduğunu ortaya çıkardı.

Hackerlar Binance Coin (BNB), Safemoon, BSC-USD ve BPay gibi altcoinleri içeren 20’den fazla tokenin bir karışımını çaldı. Hack’te BabyDoge, Floki ve Moonshot gibi büyük miktarda meme parası da ele geçirildi. Bitmart CEO’su Sheldon Xia daha sonra Twitter üzerinden yapılan saldırıyı ETH ve BSC sıcak cüzdanlarında “büyük ölçekli bir güvenlik ihlali” olarak doğruladı.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz