Bithumb Borsasını Polis Bastı, Bitcoin’de Büyük Düşüş!

Güney Kore’li kaynaklardan alınana habere dünyanın gönde gelen borsalarından Bithumb borsasına polis baskını oldu. Mali şube tarafından yapılan baskının daha önce yaklaşık 25 milyon dolarlık fon toplanan fakat piyasaya sürülmeyen BXA tokenları sebebiyle olabileceği öne sürüldü.

Bithumb 2018 yılında Singapur’daki BK Group adlı bir şirketi satın alma işlemlerin başlamıştı Şirket bu anlaşma öncesinde BXA adı verilen bir tokenı ön-satış sürecine koydu. Bithumb’ın kendi kripto parası olduğu düşünülen bu token birçok yatırımcı tarafından ön satışta satın alındı ve toplamda 25 milyon dolarlık BXA tokenı satıldı. Fakat Bithumb ile BK Group arasındaki anlaşma tamamlanmadı ve BXA adlı bu token, Bithumb borsasına hiç eklenmedi. Yatırımcılar bu sebepten dolandırıldıkları iddiasıyla şikayetçi olmuştu.

binance

Haberin ardından Bitcoin’de sert bir düşüş yaşandı. 11.160 dolara kadar düşen fiyat sonrası yaşanan yoğunluktan pek çok borsaya erişilemedi. Bir süre erişime kapanan Binance borsası yine eleştirilerin hedefi oldu.

Son dönemde Güney Kore’deki kripto para borsaları resmi kuruluşların hedefi oldu. Geçen hafta Seul polisi işlem hacminin yaklaşık yüzde 99’unun sahte olduğu iddiasıyla ülkenin bilinen borsalarından Coinbit’e baskın düzenlemişti.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz