Bitfinex Borsası Tether’a Olan Borcunun 100 Milyon Dolarını Geri Ödedi

Bitfinex, geçen yılın başında ödünç aldığı 700 milyon dolarlık USD’nin 100 milyon dolarını kardeş şirketi Tether’a geri ödediğini açıkladı. Bu tartışmalı kredi iflas söylentileri başlatmış ve New York Başsavcısının soruşturma açmasına neden olmuştu.

Borsa geçtiğimiz sene bankacılık ortaklarıyla sorun yaşadığını iddia ettikten sonra Tether’den para ödünç aldı. Bitfinex, kamuoyuna kredinin meşru olduğunu ve Tether’in finansal güvenliğini tehdit etmediğini defalarca garanti etti. Ancak bu hareket kripto topluluğundan büyük tepki aldı. Ayrıca New York Başsavcısı Letitia James tarafından da konuyla alakalı soruşturma başlatıldı. Geçtiğimiz Temmuz ayında Bitfinex ödünç alınan parayı geri ödemeye başladığını belirtti. Bugünkü duyuru ise borcu ödemeye devam ettiklerini gösteriyor.

binance

Bununla birlikte Bitfinex güven eksikliği nedeniyle kripto yatırımcıları arasında uzun süredir tartışmalı bir konu haline geldi. Bu nedenle New York Başsavcısının borsaya soruşturma açması hiç de şaşırtıcı değil.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz