Bitcoin’in Yıllık Enflasyonu Halvingden Sonra Ne Olacak?

Oldukça yaklaştığımız Bitcoin ödül yarılanması sonrasında Bitcoin’in yıllık arz oranını belirten enflasyon oranı %3.6‘dan %1.8‘e düşecek. Merkez bankalarının dilediği şekilde para basarak enflasyon yarattığı bu dönemde Bitcoin’in çok sınırlı ve tamamen önceden belirlenmiş bir enflasyona sahip olması pek çok kişiyi Bitcoin yatırımına ikna edebilir.

Bitcoin’in fiyatının genelde korele gittiği ve sınırlı kaynak olarak benzetilen en önemli emtia olan altının yıllık enflasyon oranı ortalama %3.15 civarında yani yarılanma sonrası BTC altında da daha düşük arz edilir hale gelecek.  Uzmanlara göre Bitcoin’in düzenli değer kazanmasını sağlayacak iki sebep var, ilki genel kabul görmesi ve kullanılabilirliği. Bu zamanla oluşan daha zorlu bir yolculuk. Diğer ise gittikçe azalan enflasyon sebebiyle talep arttıkça var olan sınırlı varlığın değerinin daha da yükselecek olması.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz