Bitcoin’in Volatilitesi Dijital Yuan’a Olan İlgiyi Artırabilir

Çin Halk Bankası, Bitcoin volatilitesinin dijital yuan ilgisini artırabileceğini belirtti. Bankanın bir temsilcisi Bitcoin’in (BTC) yakın zamandaki yükselişinin ülkenin dijital yuan projesine yeniden ilgi uyandırdığını dile getirdi. Temsilci CBDC projesine olan güçlü ilginin, kripto para biriminin Çin’de yasaklanmış olmasına rağmen, kısmen Bitcoin’in son fiyat hareketliliğinden kaynaklandığını belirtti. PBoC araştırma bürosu direktörü Wang Xin, dijital yuan’a olan ilginin kısmen diğer ülkelerin de aynı şeyi takip etme hırsından ve ayrıca Bitcoin’in fiyat artışından kaynaklandığını söyledi.

Çin’in merkez bankası dijital para birimi olan dijital Yuan’ın uzun süredir piyasaya sürülmesi bekleniyor. Banka son aylarda çeşitli illerde dijital Yuan denemeleri gerçekleştiriyor. Son olarak Şangay’daki bir vakfın yetkilisi Cao Yin, dijital para biriminin güvenli bir şekilde çıkarılabileceğinden emin olana kadar Çin hükümetinin kontrollü denemelere devam edeceğini belirtti.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz