Bitcoin Trump’ın Seyahat Yasağından Sonra Düştü

Bitcoin (BTC) fiyatı ABD hisse senetleriyle birlikte hareket etmeye devam ediyor. Başkan Donald Trump korona virüs salgını nedeniyle Avrupa’dan seyahati askıya aldı bu nedenle ABD hisse senedi vadeli işlemleri % 4 oranında düştü. Bununla birlikte önde gelen kripto para biriminin fiyatı 7.561 dolara düştü. Global risklerden korkan yatırımcı hala nakitte durmanın en iyi seçenek olduğunu düşünüyor.

Trump Korona virüsünün ABD’de yayılmasını önlemek için otuz gün boyunca Avrupa’dan tüm uçuşları yasakladı. Trump, kısıtlamanın mallar için geçerli olmadığını açıklasa da, Dow Jones vadeli işlemleri ve S&P 500 vadeli işlemleri % 3’ten fazla düşüş gösterdi. Bu nedenle bu durumdan Bitcoin de etkilendi. Bitcoin hisse senetleri ile birlikte düşmeye başladı. Bunun üzerine ekonomist Alex Krüger, kripto para biriminin şu anda riskli bir varlık olarak işlem gördüğünü iddia etti.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz