Bitcoin’in Piyasa Hakimiyeti Yüzde 40’a Düştü

BTC
BTC

Lider kripto para birimi Bitcoin’in piyasa hakimiyeti bu hafta %40,2’ye düştü. Bitcoin’in piyasa hakimiyeti, bu hafta 2018’in ortasından bu yana görülmemiş seviyelere geriledi. Sene başından bu yana %60’lık bir piyasa hakimiyetine sahip olan Bitcoin son haftalarda altcoin’lerin yükselişe geçmesiyle birlikte piyasa hakimiyetinde düşüş kaydetti. Pazar hakimiyeti, bir kripto para biriminin toplam piyasa değeri içindeki yüzde payını ifade eder. Tüm kripto para piyasasının mevcut piyasa değeri 2,25 trilyon dolardır. Hafta ortasında Tesla CEO’su Elon Musk’ın Bitcoin ödemelerini askıya almasının ardından Bitcoin’in hakimiyeti fiyatı ile birlikte düştü. Musk’ın açıklamalarının ardından Bitcoin’in piyasa değeri 1.2 trilyon dolardan 916 milyar dolara düştü.

430,7 milyar dolarlık piyasa değerine sahip en büyük altcoin olan Ethereum (ETH), şu anda pazarın %19,3’ünü oluşturuyor. Binance Coin (BNB) 91 milyar dolarlık piyasa değeri, pazarın %4’ünü oluşturuyor. Ardından %3,3 ile Cardano (ADA), ardından %2,9 ile Dogecoin (DOGE) geliyor.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz