Bitcoin’in Hash Oranı 2019’dan Bu Yana En Düşük Seviyeye Geriledi

Blockchain.com tarafından sağlanan verilere göre, Bitcoin’in hash oranı, 19 Temmuz 2019’dan bu yana en düşük seviyesi olan 58 EH/s’ye düştü. BTC.com, Antpool ve Poolin dahil olmak üzere büyük madencilik havuzları, bir ay içinde hash oranlarının yarısından fazlasını kaybetti. Bu düşüş Çin’in Bitcoin madenciliği baskısının hemen ardından yaşandı. Çin’de milyonlarca ASIC madencisi, birkaç eyaletin elektrik şirketlerine madencilik çiftliklerinin elektriğini kesmesini emrettikten sonra çevrimdışı oldu. Çinli madencilerin tahmini %90’ının ay sonuna kadar makinelerinin fişini çekmesi bekleniyor.

Kripto madenciliği firması Foundry’nin başkan yardımcısı Kevin Zhang, Çin’in madencilik yasağının çılgınlık olduğunu ifade etti. Ayrıca kripto para biriminin madencilik zorluğunun, bir sonraki ayarlamanın Cuma günü ne zaman gerçekleşeceği konusunda şaşırtıcı bir şekilde %25 oranında ayarlanacağı tahmin ediliyor.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz