Bitcoin’in Düşüşü Stablecoinlere Yaradı

Çoğu kripto para son zamanlarda düşüşte ancak bu durum stablecoin’lerin değer kazanmasına neden oldu. Şu anda altı stablecoin, piyasa değeri bakımından ilk 50 kripto varlık arasında yer alıyor. Bu listede 4.66 milyar dolarlık değeri ile Tether (USDT) dördüncü sırada yer alıyor. Son bir ayda yalnızca 0.5 büyüme kaydeden Tether 15 Şubat tarihinden bu yana listede yedinci sıradan dördüncü sıraya yükselmeyi başardı. Ancak Tether karşılıklı işlem gördüğü varlıkların fiyatında büyük bir düşüş yaşanması nedeniyle hacim kaybı yaşadı.

Ayrıca Circle’ın stablecoin’i USD Coin (USDC) ise aynı listede 30. sıradan 17. sıraya yükseldi. Kripto paranın piyasa değeri 430 milyon dolardan 601.5 milyon dolara ulaştı. Ancak tıpkı Tether stablecoin’inden olduğu gibi işlem hacminde de % 20’lik bir düşüş görüldü. Stablecoin’ler arasında üçüncü sırada yer alan PAX ise son dört hafta içerisinde %5 artış gösterdi ve 218 milyon dolara yükseldi. Bununla birlikle TUSD, BUSD ve DAI gibi stablecoin’ler de değer kazanarak ilk 50 kripto paranın arasına katıldı.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz