Bitcoin’in Bugünkü Fiyat Hareketliliğinin 3 Nedeni

5 Eylül tarihinde Bitcoin’in (BTC) fiyatı kısa bir süre için 10 bin doların altına düştü ve tüm kripto para birimi piyasasının kısa sürede çökmesine neden oldu. Ethereum (ETH) da dahil olmak üzere diğer büyük kripto para birimleri yaklaşık % 10 düştü. Ancak daha sonra toparlandı ve yeniden 10 bin doların üzerine yükseldi ve şimdilerde 10.120 dolardan işlem görmekte.

Bitcoin’in bugün yaşadığı düşüşe katkıda bulunan üç faktör arasında madenciler, ABD Dolarının güçlenmesi ve kar eden balinalar bulunuyor. Ağustos ortasından bu yana madenciler tarafından BTC’nin kademeli olarak satılması Bitcoin üzerinde önemli bir satış baskısı oluşturdu. Ayrıca ABD Dolarının diğer rezerv para birimleri karşısında (DXY) yükselişi ve Ethereum fiyatındaki düşüş trendi Bitcoin fiyatını olumsuz etkiledi. Bununla birlikte tarihsel olarak Bitcoin 10.500 dolardan işlem görürken balinaların kâr etmesi daha olası. Ancak Bitcoin 12.000 dolara ulaştığından beri balinalar kâr etmeye devam ediyordu.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz