Bitcoin’in 5 Bin Doların Altına Düşmesinde BitMEX Etkisi!

Bitcoin‘in fiyatı geçen hafta son yedi yılın bir günde olan en büyük fiyat düşüşünü yaşadı. Bu nedenle birçok trader bunun nedenini öğrenmek istiyor. Global gelişmeler dışında bir çok trader düşüşte Bitcoin vadeli işlem borsası olan BitMEX‘in ciddi etkisi olduğunu düşünüyor. Böyle düşünmelerinin nedeni ise çöküş esnasında borsada 750 milyon dolarlık Bitcoin’in likidite edilmesinden sonra borsanın bakıma girmesi ve Bitcoin’in fiyatında düzeltme gerçekleşmişti.

binance

Bugün ise BitMEX borsası neyin yanlış gittiğine dair bir açıklama yayınladı ve DDoS saldırısından bahsetti. BitMEX CEO’su Arthur Hayes tarafından yapılan açıklamada botnet tarafından yapılan DDoS saldırısının 15 Şubattaki saldırıdan da sorumlu olduğu ortaya çıktı. BitMEX bunu “donanım hatası” olarak yanlış tanımladığını kabul etti. Sonuç olarak, BitMEX borsası ve DDoS saldırısı yıkıcı bir domino etkisi yarattı. Bu saldırının tesadüfi olarak düşüş olduğuna denk gelmesi yatırımcıları ikna edemedi. Olay sonrası pek çok yatırımcı twitterda bir daha BitMEX kullanmayacağına dair açıklamalar yapmıştı.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz