Bitcoin’de Kırılma Yaklaşıyor! Yükselişe Devam Mı?

Bir süredir yükseldiği 7300 dolar bandında seyreden Bitcoin‘de fiyatta ciddi bir sıkışıklık yaşanıyor. Hacim olmaması sebebiyle önünde direnci kıramayan ancak desteğe de düşmeyen BTC’de çok kısa süre içerinde yeni bir hareketin başlayacağı gözüküyor.

BTC’nin  fiyatı 3 gündür önündeki en büyük direnç olan 50 günlük ortalamayı kırmaya uğraşıyor. 50 MA gitgide aşağı çekiliyor ve Bitcoin fiyatını aşağıya baskılamaya başladı. Şu an 7368‘den geçen bu seviyenin destek tarafında ise 7280‘den geçen 4 saatlik 20 MA var. Yani Bitcoin’in kısa vadeli yönünü belirlemesine 100 dolarlık gibi sıkışık bir alandaki yapacağı kırılım belirleyecek. Bugün içerisinde Bitcoin’de çok ciddi volatil hareketler görebiliriz. Bitcoin ile ilgili genel görüşüm hala trendin olumlu yolda olduğu yönünde ve 6900’den aşağıda günlük kapatma olmadığı sürece fiyat yükselemeye devam edecektir.  Önümüzdeki hafta günlükte 20/50 MA kesişimi ile beraber yeni bir yükseliş dalgası başlaması da oldukça muhtemel.
7280‘den aşağıya düşse de 6900’lerden destek alıp bu sefer daha hacimli bir şekilde yukarıya gidebilir ve tekrar bu seviyelere dönebilir. Direk 7400 kırılırsa fiyat hızlıca 7600-8000 arası banda yerleşebilir.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz