Bitcoin Zorluğu 36,95 T Üzerinde Yeni Rekora Yükseldi

Bitcoin
Bitcoin

En büyük kripto para birimi olan Bitcoin’in (BTC) madencilik zorluğu son 12 ayda %60’ın üzerinde arttı. Bitcoin (BTC) zorluğu, Bitcoin (BTC) madencilerinin hedef hash’i bulmasının veya basitçe ifade etmek gerekirse, ana ağa bir sonraki bloğu eklemenin ne kadar zor olduğunu gösteren bir metriktir. Bugün, 21 Kasım 2022’de, BTC ağ performansının en önemli göstergesi olan Bitcoin (BTC) zorluğu, yeni bir tarihi rekor kırdı. Halka açık izleyicilere göre, %0,51’lik şaşırtıcı bir ayarlamanın ardından 36.950.494.067.222 T’ye yükseldi.

Bitcoin (BTC) fiyatı 16.000 doların altına düştü

Normalde, yükselen metrikler, madencilerin ağı güvenli hale getirmeye olan ilgisinin arttığını gösteriyordu. Düşen fiyatlara ve artan madencilik maliyetlerine rağmen, madenciler pes etmiyor ve bu durum, yukarı yönlü beklentilerin tersine dönebileceğine işaret edebilir.

binance

Bu arada Pazartesi günü Bitcoin (BTC) fiyatı, FTX/Alameda çöküşünden bu yana en düşük seviyelere geriledi. Kısaca 16.000 dolar seviyesine dokundu ve şimdi bunun üzerinde kalmak için mücadele ediyor.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikVitalik Buterin: “Önemli Bir Şey Olmak Üzere”
Sonraki İçerikSolana Kurucusu Büyük Blockchain Güncellemesini Açıkladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz