Bitcoin Yeniden 9 Bin Doları Test Ediyor; Bitcoin Teknik Analizi

Bitcoin’de kritik 8 bin dolar direnci aşıldıktan sonra beklediğimiz üzere sert bir yükseliş dalgası geldi. 9.500 dolar seviyelerine kadar ulaşan fiyatlar daha sonrasında gelen kar satışlarıyla beraber bir miktar geriledi. Ancak dünkü kapatmayı da 8.600 dolar seviyesinden yapmayı başaran Bitcoin’de bugün yeniden bir 9.000 dolar denemesi görüyoruz. Artık Bitcoin bütün hareketli ortalamalarını geride bırakmış ve net bir şekilde yükseliş trendinde olan bir grafik ortaya koyuyor. Burada yukarı yönlü 9.200 dolar seviyesinde bir direnç beklenebilir. Buranın da aşılması durumunda Bitcoin’de 10 bin dolar atağı görmemiz oldukça yüksek bir ihtimal. Geriye yönelik bir harekette ise 8.500; 8.200 ve 8.000 dolar seviyelerine dikkat edeceğiz. 8 bin doların aşağısına fiyatlar sarkmadığı sürece Bitcoin’deki yükseliş baskısı devam edecektir.

Haftalık grafikte de MACD uzun bir aradan sonra ilk defa al sinyali vermeye hazırlanıyor. Trendin teyidi için Pazar günkü haftalık kapatma da oldukça önemli olacak. Buradaki kapatmanın 8.800 dolar ve üzerinde gerçekleşmesi yükselişi iyice perçinleyecektir.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz