“Bitcoin Volatilitesinin Azalması İçin Düzenlemelere İhtiyacı Var”

Varlık yönetimi firması Bridgewater’ın yatırım araştırma müdürü Rebecca Patterson, Bloomberg ile yaptığı bir röportajda Bitcoin’in (BTC) volatilitesinin azalması için net düzenlemelere ihtiyacı olduğunu ifade etti. Patterson, Bitcoin etrafındaki düzenleyici kesinliğin, kripto para biriminin yüksek volatilite ve düşük likidite ile ilişkili en büyük sorunlarından bazılarını çözeceğini belirtti. Bununla birlikte Patterson düzenlemenin potansiyel olarak Bitcoin’i kurumsal yatırımcılar için iyi bir varlık haline getirebileceğini savundu.

Patterson, Bitcoin’in volatilite ve likidite sorunları nedeniyle Bridgewater firmasının Bitcoin’e uzak durduğunu belirtti. Patterson, Bitcoin’in daha iyi düzenlenmiş bir varlık haline gelmesi durumunda hem volatilite sorununun hem de likidite sorunlarının azalacağını ve bu sayede kurumsal firmaların hızla Bitcoin satın alacağını söyledi. Patterson ayrıca, Bitcoin’e “alternatif para birimi” olarak değil, dijital altın olarak baktığını belirtti.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz