Bitcoin ve XRP Korelasyonu Son Üç Senenin En Düşük Seviyesinde

CoinMetrics verileri, Bitcoin ile XRP arasındaki 90 günlük korelasyon katsayısının 14 Şubat’ta üç yılın en düşük seviyesi olan 0.294’e ulaştığını ortaya çıkardı. 22 Haziran 2018’de kaydedilen zirve seviyesinden şu anda %66.2 düştü.

Skew tarafından sağlanan verilere göre, ilk on kripto para arasındaki korelasyon iki yılın en düşük seviyesine indi. Temel olarak, Bitcoin ve XRP, son birkaç aydır tamamen farklı nedenlerle hareket etti. Lider kripto para birimi enflasyona karşı en iyi korunma yolu olarak yükselişe geçti ve kurumsal yatırımcılar tarafından benimsenmeye başladı. Bununla birlikte Ripple şirketinin kripto para birimi XRP token’i SEC’in Ripple şirketine dava açmasının ardından düşüşe geçti. Bu arada XRP, EOS ve Cardano gibi büyük kripto para birimlerinin Bitcoin’e karşı azalan korelasyonu yatırımcının portföyünde faydalı bir hedge görevi görebilir.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz