Bitcoin ve Ethereum Düşüşe Geçti

Bitcoin ve Ethereum
Bitcoin ve Ethereum

Piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC), %4,2 düşerek 39.866 dolara geriledi. Goldman Sachs’ın ABD Merkez Bankası’nın daha önce duyurduğundan daha yüksek faiz oranlarını artırabileceğine dair beklentilerini dile getirmesi üzerine kripto piyasası düşüşe geçti. Bloomberg Terminali’ne göre, bankacılık devi Goldman Sachs, Fed’in faiz oranlarını bu yıl üç değil dört kez artırmasını bekliyor. Bitcoin yeni yıla zor bir başlangıç ​​yaptı ve şimdi Ağustos 2021’den bu yana ilk kez 40.000 doların altına düştü. Bitcoin, 1 Ocak 2022’den bu yana toplam yaklaşık %14 düştü. Geçen yıl Kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolardan bu yana, %41 değer kaybetti.

Aynı zamanda, Ethereum (ETH) fiyatı Pazartesi günü 3.000 doların altına geriledi ve geçen yılın Eylül ayından bu yana görülmeyen seviyelere düştü. CoinGecko tarafından sağlanan verilere göre, sektörün ikinci en büyük kripto para birimi, son 24 saat içinde değerinin %4,8’ini ve hafta içinde %21,5’ini kaybetti. Günlük 3.227 dolara ulaştıktan sonra, Ethereum şimdi 2.950 dolardan el değiştiriyor. Sadece iki ay önce, 10 Kasım’da, Ethereum tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4,878 dolara ulaştı, ancak varlık o zamandan beri değerinin %38’ini kaybetti.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz