Bitcoin ve Altının Korelasyonları Birbirine Çok Yakın

Bitcoin ve borsa arasında iddia edilen korelasyon hakkında geniş bir spekülasyon var, ancak yeni verilere göre, Bitcoin ve altın birlikte hareket ediyor. Coin Metrics tarafından yayınlanan en son raporda geleneksel varlık altın ile önde gelen kripto para birimi Bitcoin’in arasındaki piyasa değerinin korelasyonunun oldukça yüksek olduğu ve son birkaç aydır böyle olduğu ortaya çıktı. Grafikte de görüldüğü gibi, Şubat ve Mart aylarında Bitcoin ve altın yılın en düşük fiyatlarına ulaştı, BTC birkaç ay içinde değerinin yarısından fazlasını kaybetti, altın ise birkaç yüz dolar kaybetti.

Bununla birlikte Bitcoin dün gece 10 bin doların üzerine yükseldi ancak kısa süre önce yeniden bir düşüş yaşadı ve 9.500 dolara geriledi. Altın ise şu anda 1.700 dolardan işlem görmekte. Coin Metrics, altın ve Bitcoin arasında yüksek bir korelasyona işaret ederken, yatırım fonu yöneticisi VanEck, iki varlığın aralarındaki ilişkinin Mart ayından bu yana daha da güçlendiğini belirtti.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz