Bitcoin Vadeli İşlemleri Yüzde 60 Arttı

Bitcoin Vadeli İşlemleri, yeni yılın başlangıcından bu yana %60’ın üzerinde arttı. Veri sağlayıcı Skew’e göre, Bitcoin Vadeli İşlemleri borsalar arasında artan açık pozisyonlar 4 milyar dolar seviyesine yaklaştı.

Toplam açılan pozisyon, 2020’nin başında Bakkt ile 4.6 milyon dolar ile en düşük seviyedeydi. Ancak, yıl ilerledikçe bu değişti ve 2 Şubat 2020’de 11 milyon dolara yükseldi. CME, BitMEX, OKEx, Deribit ve CME gibi diğer borsalarda da vadeli işlem sözleşmesinin yükselişine benzer bir eğilim kaydedildi.

binance

Skew’e göre, Ocak 2020’nin başında BitMEX 943 milyon dolar ve OKEx 703 milyon dolarlık açık pozisyon bildirdi. 2 Şubat’ta iki borsa Vadeli İşlemler sözleşmesine daha fazla ilgi duymaya başladı ve sırasıyla 1.4 milyar dolar ve 1.1 milyar dolarlık hacim yaratıldı.

Ayrıca, Deribit borsasındaki Bitcoin Opsiyonları yeni bir rekor kırdı. Deribit’in 3 Şubat’ta paylaştığı bir tweet’e göre, bir önceki aya göre Bitcoin Vadeli İşlemleri cirosu % 70 arttı.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz