Bitcoin SV Ele Geçirildi! Yüzde 58 Tek Bir Havuzun Kontrolünde!

Bilinmeyen bir madencilik havuzu, Bitcoin SV ağında çoğunluk gücünü ele geçirdi. Bu durum altcoin’lerin güvenilirliği konusunu bir kez daha gündeme getirdi. Ayrıca Bitcoin SV Satoshi Nakamoto olduğunu iddia eden Craig Wright’ın oluşturduğu bir coin ve birçok kişi tarafından gerçek Bitcoin olduğu düşünülüyor. Bu ani madencilik patlamasının ardındaki sebep bilinmemekle birlikte, yeni havuzun ağı devralma oranı güçleniyor. Coindance’a göre, bilinmeyen hash gücü dokuz gün önce 675 PH / s ile başladı. Ancak, son yirmi dört saat içinde 1535 PH / s’ye çıktı ve hash gücünün %58‘ini ele geçirdi.

Bununla birlikte bilinmeyen madencilik havuzunun ağı ele geçirmesi kısa bir süre önce gerçekleşmişti. Bu eylemin arkasındaki kişi şu anda zinciri yeniden yazma gücüne sahip yani ağı tamamen ele geçirebilme yetkisi var ve blok ödüllerini tek başına topluyor. Bu konu ile ilgili tahmin yürüten yorumcular SV’de acil bir fork yapmanın gerekebileceğini söylüyor.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz