Bitcoin Sahiplerinin Yüzde 86’sı Kârda

Bitcoin
Bitcoin

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) 50 bin dolara yükselmesinin ardından tüm BTC sahiplerinin neredeyse %90’ı kâra geçti. Bitcoin bir coin başına 50.000 dolara ulaştıktan sonra, zincirdeki adreslerin çoğu Haziran ayında minimum %70’e ulaştıktan sonra kâr bölgesine girdi. Zincir üstü veriler, çoğu Bitcoin sahibinin, piyasaya ortalama girişin şu anda 45.000 dolar olduğu için kârda kaldığını gösterdi. Ağdaki neredeyse tüm Bitcoin adreslerinin karlılığına ek olarak, kripto paranın geliştirme faaliyeti de varlığın fiyatıyla birlikte yükseliyor.

Aşırı alım piyasasının ilk işaretleri

Bitcoin’in geliştirme faaliyeti Mayıs değerlerine geri dönse ve fiyat 65 bin dolarlık ATH’ye yaklaşsa da, Bitcoin 27 bin dolara düştüğünde ağırlıklı duyarlılık Temmuz ortası başlarındaydı. Bunun ana nedeni, piyasa katılımcıları  arasında şüpheciliğe yol açabilecek 35 günlük yoğun fiyat artışı olabilir. Genel piyasa verileri ve teknik göstergeler de aşırı ısınmasına işaret ediyor.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikPayPal İngiltere’de Kripto Hizmeti Başlatıyor
Sonraki İçerikMonero Yüzde 15 Arttı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz