Bitcoin Piyasasını Büyük Hareketlilikler Bekliyor

Analiz web sitesi CryptoCompare, Twitter hesabından geçen hafta ile Pazartesi günü kaydedilen BTC / USD volatilesini karşılaştırdı ve bunun üzerine CryptoCompare analistleri, Bitcoin piyasasında büyük hareketlilikler gerçekleşebileceğini söyledi. CryptoCompare tarafından paylaşılan veriler, bir hafta içinde Bitcoin işlemlerinin Kümülatif Ortalama Hacmi’nin (CAV) oldukça düştüğünü ve ve BTC fiyatının volatil hale geldiğini gösterdi. Bu durum analistlerin çok yakında Bitcoin pazarında önemli hareketliliklerin oluşacağını düşünmelerine sebep oldu. Geçen hafta boyunca, Bitcoin fiyatı 9.670 dolardan 9 bin doların altına kadar düştü ancak CoinMarketCap’e göre hızlı bir iyileşme gösterdi ve şimdilerde 9.118 dolardan işlem görmektedir.

binance

Bununla birlikte Bitcoin yatırımcısı Alistair Milne, BTC’nin yaklaşık %62’sinin geçen yıl boyunca taşınmadığını gösteren verileri paylaştı. Milne bu durumun Bitcoin fiyatını yükseltebileceğinden bahsetti. Benzer şekilde dün yayınladığımız haberden de hatırlayacağınız üzere Glassnode Bitcoin’in dolaşımdaki arzının %61.33‘üne bir yıldan fazla bir süre dokunulmadığını ve bu durumun Bitcoin’in fiyat geçmişine bakıldığında BTC’nin yükselmesi için bir gösterge olabileceğini açıkladı.

 


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz