Bitcoin Piyasa Değeri Artık Intel veya Coca-Cola’dan Daha Büyük

Kripto para piyasalarındaki büyük yükseliş eğilimi ile birlikte lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) piyasa değeri, Intel ve Coca-Cola gibi halka açık bazı büyük şirketleri geride bıraktı. Coin360’ın verilerine göre, Temmuz 2020’nin sonlarında yükselen pazarı takip eden Bitcoin piyasa değeri 207 milyar doları geçti. Böylelikle Bitcoin şu anda piyasa değeri açısından Intel ve Coca-Cola gibi büyük şirketlerin hisselerinden daha değerli.

Macro Trends verilerine göre, 31 Temmuz’da Intel şirketinin piyasa değeri 203 milyar dolar iken Coca-Cola’nın hisseleri 202 milyar dolar seviyesinde kapandı. Ayrıca Bitcoin’in piyasa değeri ile Intel şirketini geçmesi ilk kez gerçekleşmedi. 2017 yılı boyunca Intel’in piyasa değeri 220 milyar doların üzerine çıkmazken, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20 bin doların üzerine yükselmesiyle birlikte Bitcoin’in piyasa değeri 300 milyar doları geçmişti.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz