Bitcoin Madencilik Zorluğu Düşüşte

BTC.com tarafından sağlanan verilere göre, Bitcoin’in madencilik zorluğu %11.18’lik bir düşüş kaydetme yolunda ilerliyor. Bitcoin ağı 30 Mayıs’ta %15 ve 6 Haziran tarihinde %5 değer kaybetti. Bunun üzerine madencilerin yeni bir blok bulup blok zincirine eklemesinin ne kadar zor olduğunu ölçen zorluk, bir ay içinde 25.046 trilyondan 19.932 trilyona düştü. Bitcoin’in en son arka arkaya üç negatif zorluk ayarlaması yaptığında, kripto para piyasası Aralık 2018’de madenci kaynaklı bir “ölüm sarmalının” ortasındaydı.

Çin’in Sichuan eyaletinin Bitcoin madenciliğini durdurması Bitcoin’in madencilik zorluğunun düşmesine sebep oldu. Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu (NDRC), bu Cuma günü Sichuan Enerji Bürosu ile birlikte 26 madencilik şirketini “temizlemek” için ortak bir emir yayınladı. Madenciler Cumartesi günü makinelerini kapatmak zorunda kaldılar. AntPool ve Huobi.pool, bir gecede hash oranlarının %30’undan fazlasını kaybetti.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikNexo Kurucu Ortağı Bitcoin’in 100 Bin Dolara Ulaşacağına İnanıyor
Sonraki İçerikHaftanın Önemli Bitcoin Ve Altcoin Haberleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz