Bitcoin Madencilik Zorluğu Arttı

Bitcoin (BTC)
Bitcoin (BTC)

Bitcoin ağı hash oranı, daha fazla kapasite biriktiren küresel madencilerin ortasında iyileşmeye devam ettikçe, kripto para biriminin madenciliği giderek zorlaşıyor. Salı günü, Bitcoin ağı, blockchain gezgini BTC.com’dan alınan verilere göre, %3,2 artarak yaklaşık 19 trilyon zorluk oranına ulaşan başka bir madencilik zorluk ayarlaması yayınladı. Böylelikle Bitcoin madencilik zorluğu Temmuz’dan bu yana %31 arttı.

Yeni olumlu ayarlamalar, Bitcoin’e ilişkin küresel çevresel, sosyal ve kurumsal yönetimle ilgili endişelerin yanı sıra Çin’in kripto para madenciliğine yönelik ülke çapındaki baskısı nedeniyle Mayıs ayı sonlarında yaklaşık %16’lık bir düşüşle başlayan dört ardışık zorluk düşüşünü takip ediyor. Art arda beş olumlu düzeltme görmesine rağmen, mevcut Bitcoin madenciliği zorluk oranı, Mayıs 2021’de kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 25 trilyondan hala çok uzak.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikBTC Sene Sonuna Kadar 100 Bin Dolara Ulaşabilir
Sonraki İçerikBalinalar Bitcoin’lerini Satabilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz