Bitcoin Madencilik Hisseleri Bitcoin’e Kıyasla Daha İyi Performans Gösterdi

Bitcoin Madenciliği
Bitcoin Madenciliği

Bitcoin son bir senede %900 artarken, halka açık en büyük dört madencilik firmasının hisseleri aynı dönemde %5.000 arttı. CNBC’de bir programa katılan Fundstrat’ın dijital varlık stratejisi başkan yardımcısı Leeor Shimron, Marathon Digital Holdings, Riot Blockchain, Hive Blockchain ve Hut 8’in içinde bulunduğu dört madencilik firmasının piyasa performansını değerlendirdi.

Shimron, son bir senede madencilik firmalarındaki hisselerin ortalama getirisinin %5.000 olduğunu, BTC’nin ise aynı dönemde %900 arttığını ortaya çıkardı. Bununla birlikte hisse senetlerinin BTC ile “yüksek pozitif korelasyona” sahip olduğu bulundu. Araştırmacı, BTC’deki her %1 fiyat hareketi için Bitcoin madencilik hisselerinin ortalama %2.5 oranında hareket ettiği sonucuna vardı. Shimron, madenci hisse senetlerindeki yükselişi Amerika Birleşik Devletleri’nde Bitcoin ETF’sinin onaylanmamasına bağladı.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikTürk Lirasının Düşüşü Bitcoin’e Olan İlgiyi Artırdı
Sonraki İçerikİslami Finans, Blockchain Teknolojisiyle Tanışıyor: Caizcoin

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz