Bitcoin Madencilik Geliri Bu Yılın En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Bitcoin madencilik geliri, bu yılki en yüksek seviyesi olan günde 20 milyon doları aştı. Glassnode tarafından yayınlanan son veriler Bitcoin madenciliğinden elde edilen gelirin blok ödüllerinin şu anki değerinin iki katına çıktığı zamanki seviyelere geri döndüğünü gösterdi. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz Mayıs ayında blok ödülleri gerçekleştiğinde Bitcoin fiyatı 9.000 dolar civarındaydı. Şimdi ise Bitcoin’in fiyatı iki katına çıktı ve bu da madencilerin kârda kalırken giderlerini karşılayacak kadar varlığı satmaları gerektiğinden bir korelasyon olduğunu ortaya çıkardı.

Blok ödülleri ve işlem ücretlerini içeren günlük gelir 18 Kasım tarihinde 21,2 milyon dolar ile bir yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Bir önceki zirve, 20.6 milyon dolara ulaştığı zaman 6 Mayıs’tı. Blok ödüllerini 12,5 BTC’den 6,25 BTC’ye düşüren yarılanma olayının ardından, gelir günde 7 milyon doların üzerinde düşmüştü.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz