Bitcoin Madenciliği Her Zamankinden Daha Kârlı

Bitcoin Madenciliği
Bitcoin Madenciliği

Glassnode zincir içi veri sağlayıcı tarafından sağlanan verilere göre, madencilere USD cinsinden ödenen toplam değer %275 artarak madencilere günde toplam 40 milyon dolar ödendi. Kademeli olarak artan kârlar, neredeyse tamamen Bitcoin’in büyük fiyat artışıyla destekleniyor. Gelirdeki ATH, Bitcoin’in 60.000 dolardan işlem gördüğü Nisan ayında geri döndü. Madencilerin kârları son derece yüksek kalırken, aynı zamanda piyasada potansiyel gelen satış baskısına işaret ediyor.

Mevcut kârları 2020’de gerçekleşen yarılanma ile karşılaştırıldığında, mevcut madenci geliri yarılanma öncesi %275 ve yarılanma sonrası %630 artışla önemli ölçüde daha yüksek. Bir blok ödül kesintisinden sonra, Bitcoin’in fiyatı önemli ölçüde arttı ve madencilerin kayıplarını telafi etti. Çeşitli Bitcoin piyasa analistleri, yarılanma olaylarının piyasa katılımcıları tarafından oldukça hoş karşılandığını ve genellikle madencilerin ödüllerini daha iyi bir fiyata satmak için elinde tutmasını sağladığını belirtiyor. Her halving olayı daha önce Bitcoin değerinde bir artışa yol açmıştı.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikEdward Snowden’dan Bitcoin Yorumu
Sonraki İçerikHong Kong, CBDC’sine İlişkin Teknik Rapor Yayınladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz