Bitcoin Madencilerine Göre Bitcoin’in Yarısından Fazlası Sürdürülebilir Enerji Kullanıyor

Bitcoin Madenciliği
Bitcoin Madenciliği

Bitcoin’in çevresel etkisi ile ilgili endişelere yanıt olarak bu yılın başlarında kurulan Bitcoin Madencilik Konseyi, Bitcoin’in arkasındaki elektriğin %56’sının “sürdürülebilir” kaynaklardan geldiğini iddia eden bir sunum paylaştı. Bitcoin Madencilik Konseyi dün Bitcoin ve enerji hakkında bir sunum yaptı. Konsey, sayının tek kaynağı olarak kendi “analizini, varsayımlarını ve tahminlerini” açıkladı. Sunum Bitcoin madenciliğinin %56’sının sürdürülebilir enerjiyle olduğunu ifade etti. Konsey ayrıca, Bitcoin’in arkasındaki küresel hash gücünün %32’sini temsil eden madencilik şirketlerinden anket verileri topladığını iddia etti. Ankete katılanların enerji karışımının %67’si “sürdürülebilir” olarak kabul edildi.

Ancak konseyin açıkladığı verilerin şüpheli olduğu düşünülüyor. Çinli Bitcoin madencileri üzerindeki son hükümet baskıları da yüzdeleri çarpıtıyor olabilir. Bilindiği üzere Qinghai ve İç Moğolistan gibi yerlerdeki kömür ağırlıklı enerji şebekelerinden madencilerin toplu çıkışı, ağın güç tüketiminde son iki ay içinde önemli bir düşüşe yol açtı.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz