Bitcoin Lübnan’da 15 Bin Dolara Yükseldi

Lübnan’da Bitcoin (BTC) fiyatı şu anda kişiler arası (P2P) satıcılarda normalin çok üzerinde satılara ortalama fiyatı 15.000 dolara ulaştı. P2P BTC işlem platformu Localbitcoins’in verilerine göre, Lübnan’daki Bitcoin fiyato hızla artıyor ve satıcılar BTC başına 15.000 dolar talep ediyor.  9.500 dolarlık bölgedeki küresel ortalama spot fiyatına rağmen Bitcoin fiyatı Lübnan’da % 50’nin üzerine çıkmış durumda.

Bunun en temel sebebi Lübnan’da geçen seneden beri devam eden ciddi ekonomik kriz ve ülkenin parasının değer kaybetmesi. Lübnan’daki durumun ardından Bitcoin ekonomik çalkantılara maruz kalan yatırımcılar için iyi bir alternatif haline geldi. Lübnan’da yaşanan ciddi bir nakit krizi, sıkı sermaye kontrol önlemlerini ortaya çıkardı. Lübnan’daki bir grup Bitcoin yatırımcısı Al Jazeera’ya konuştu ve Kasım 2019’da sermaye kontrollerinin uygulanmasından bu yana ortalama aylık hacimlerinin 1 milyon doları aştığını söylediler.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz