Bitcoin Likiditesi 10 Ayın En Düşük Seviyesine Ulaştı

0
178
Bitcoin (BTC)
Bitcoin (BTC)

Bitcoin’in fiyatı, Mart ayındaki düşük seviyelerinden bu yana toparlanarak 28.900 dolara yaklaşsa da, ilk düşüşe neden olan kriz, piyasa için hala endişe yaratıyor. Silvergate’in SEN ve Signature’ın Signet ağının Mart ayı başlarında kapatılması, kripto piyasasını düşük likidite risklerine maruz bıraktı.

Kaiko’nun araştırma başkanı Clara Medalie, mevcut durumun “oldukça tehlikeli” olduğunu ve her iki yönde de büyük fiyat dalgalanmalarına yol açabileceğini söyledi. Medalie, “Likiditedeki bir düşüş kesinlikle traderların yukarı yönlü hareket etmesine yardımcı olur, ancak sonunda her zaman bir olumsuzluk vardır” dedi. “Satın alma baskısı azaldığı anda fiyatlara her şey olabilir.”

Kaiko’nun son araştırma notunda belirtildiği gibi, likidite krizi ilk olarak Silvergate’in SEN ağı kapatıldıktan sonra kendini gösterdi. Bitcoin ve Ethereum için pazar derinliği, aylık açılış seviyelerinden sırasıyla %16.12 ve %17.64 aşağıda. Kaiko analisti Conor Ryder, “Şu anda BTC piyasalarında son 10 ayın en düşük likidite seviyesindeyiz, hatta FTX sonrasındakinin bile altındayız” diye yazdı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz