Bitcoin Lightning Rekor Kırıyor

Lightning Network
Lightning Network

Lightning Network düğümlerinin sayısı son 12 ayda %160 artarken, kanal sayısı Ocak ayından bu yana % 170 arttı. Bu sayede Bitcoin Lightning düğümleri ve kanalları rekor seviyelere ulaştı. Bitcoin’in önde gelen ikinci katman çözümü olan Lightning Network (LN) için düğüm sayısı, bir benimseme dalgalanmasının ardından rekor seviyelere yükseldi. Zincir içi analitik sağlayıcı Glassnode’un 27 Eylül Zincir Üzerindeki raporuna göre, Lightning Network düğümlerinin sayısı Eylül ayında %160 artarak 15.600 ile rekor seviyeye yükseldi.

Rapora göre, LN’deki kanalların veya farklı düğümler arasındaki bağlantıların sayısı da düğüm başına ortalama 4,6 kanalı temsil eden 73.000’lik bir zirveye ulaştı. Bitcoinvisuals şu anda 26 Eylül itibariyle düğüm başına ortalama 9.3 kanal bildiriyor. Glassnode’a göre Lightning Network’ün toplam kapasitesi bu yıl “patlayıcı bir büyüme” kaydetti.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikBTC Madencilik Havuzu Çinli Madencileri Yasaklıyor
Sonraki İçerikMorgan Stanley GBTC Hissesindeki Payını Artırdı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz