Bitcoin Lightning Network Rekor Kırdı

Son analiz verileri, Bitcoin Lightning Network’ün tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını gösterdi. Popüler zincir içi veri satıcısı Glassnode’un en son tweetine göre, Bitcoin Lightning Network şimdi açık ödeme kanallarının miktarı açısından yeni bir tarihi zirveye ulaştı. Glassnode, tüm zamanların en yüksek seviyesinin 72.380 açık ödeme kanalı oluşturduğunu belirtti. Bu, 2019 ve 2020’de eklenen 32.000 kanalın sabit taban çizgisinden %226 daha yüksek.

Bitcoin Lightning Network, Bitcoin zincirinin üstünde başlatılan bir Katman 2 ödeme çözümüdür. Ağ katılımcılarının Bitcoin ölçeklenebilirlik sorununu çözmenin bir yolu olarak daha hızlı mikro ödemeler göndermesine izin vermek için oluşturuldu. Perşembe günü, Twitter iOS kullanıcıları için Bitcoin bahşiş işlevini devreye soktu. Android kullanıcılarına gelince, Lightning Network tabanlı Bitcoin bahşiş özelliği de “yakında” eklenecek.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikPBOC: Kriptoların Hızla Benimsenmesi Büyük Zorluk Oluşturuyor
Sonraki İçerikEthereum Gas Ücreti İçin 70 Bin Dolar Ödendi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz