Hiperenflasyon Korkusu Bitcoin Yükselişini Ateşledi

Lider kripto para birimi Bitcoin bugün hızla %4 yükseldi ve 7.000 doların üzerine çıktı. Bundan birkaç gün önce 7.000 doların altına düşen Bitcoin 6.800 dolar seviyelerinden işlem görüyordu. Ancak bugün yaklaşık yirmi dakika içinde %4 artış göstererek 7.000 doların üzerine yükseldi. Bu yükselişin nedeninin koronavirüs salgınının küresel ekonomi üzerindeki kümülatif etkisi olduğu düşünülüyor.

binance

Bununla birlikte @TheMoonCarl isimli trader’ın da bugün değindiği gibi, son zamanlarda ABD hükümeti ABD vatandaşlarını desteklemek için geçici bir önlem olarak aylık 1.200 dolar yerine 2.000 dolarlık çekler hazırlamaya başladı. Analist The Moon, hiperenflasyonun yaklaştığını dile getirdi ve bu nedenle kripto topluluğuna Bitcoin tavsiyesinde bulundu.

Bu konuda Binance CEO’su CZ de bu durumun işsizliği teşvik edeceğini ve FED’in daha da fazla para basacağını belirtti. Ayrıca mal ve hizmetlerin fiyatlarının artmasına neden olacağını söyledi.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz