Bitcoin Karşıtı Ekonomist Steve Hanke Yine BTC’ye Salladı

Amerikalı profesör Steve Hanke kripto yatırımcılarına yine Bitcoin’den (BTC) kaçınmalarını tavsiye etti. Azılı Bitcoin karşıtlarından olan Johns Hopkins Üniversitesi profesörü Steve Hanke bir kez daha Bitcoin’e karşı çıktı. Son yayınladığı tweet’inde ilk kripto paradan veba gibi kaçınılması gerektiğini çünkü Kuzey Kore Başkanı Kim Jong Un’un nükleer oyun planını finanse etmek için kullanıldığını belirtti. Yatırımcılar ise Henke’yi kafasını komplo teorileri ile bozmuş olmakla itham etti.

Kuzey Kore’nin Lazarus Grubu için çalışan iki Çin uyruklu hacker yaklaşık 250 milyon dolar çaldığı haberini paylaşan Hanke, bu kripto para hırsızlığının ülkenin gelir akışını temsil ettiğini belirtti. Bununla birlikte Hanke’ye göre Bitcoin volatil ve güvenilmez. Ayrıca geçen ay Hanke, PlusToken olayından hemen sonra kripto paraların yalnızca dolandırıcılığı sağlama konusunda iyi olduğunu ile getirmişti.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz