Bitcoin Hash Oranı Rekor Kırdı

Bitcoin (BTC)
Bitcoin (BTC)

Twitter ve Block şirketlerinin kurucusu Jack Dorsey, Block’un “resmi olarak açık bir Bitcoin madencilik sistemi inşa ettiğini” duyurmasının ardından, Bitcoin’in (BTC) hash oranı tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı. Bitcoin’in hash oranı, önemli bir hash oranı katkısını kaybetmesine rağmen tüm zamanların en yüksek seviyelerine döndü. Bugün Block CEO’su Jack Dorsey, açık bir Bitcoin madencilik sisteminin oluşturulduğunu doğruladı. Bunun üzerine Bitcoin hash oranı rekor kırdı. Glassnode’dan alınan aşağıdaki verilerde gösterildiği gibi, Perşembe günü 42.000 dolar aralığını kontrol eden fiyatla, ortalama hash oranı saniyede 215 milyon terahash’a ulaştı.

Daha önce Block şirketi LinkedIn’deki iş ilanlarından 2022’de açık kaynaklı Bitcoin madencilik sistemleri geliştireceğinin sinyalini vermişti. Perşembe günü Dorsey, Block’un genel müdürü Thomas Templeton tarafından yapılan yorumları retweet ederek önseziyi doğruladı. Twitter ileti dizisinde Templeton, BTC madenciliği ile ilgili kullanılabilirlik, güvenilirlik, performans ve ürünlerle ilgili sorunları ele aldı.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz