Bitcoin Hash Oranı Yeniden Yükseliyor

Çin’in Bitcoin madenciiği baskısının neden olduğu çöküşün ardından Bitcoin hash oranı toparlanmaya başladı. YCharts’a göre, Bitcoin hash oranı 27 Temmuz’da 115.71 EH/s’ye ulaştı ve ertesi gün 106,7 EH/s’ye düşmesine rağmen, yine de bir ay önce görülen 58,46 EH/s’ye keskin düşüşten bu yana %82,5’lik bir artış yaşadı. Bilindiği üzere Çin hükümeti Bitcoin madenciliğini yasakladı. Yetkililer Çin’deki Bitcoin madenciliği tesislerini kapatarak BTC madencilerini ABD ve Kazakistan gibi ülkelere taşınmaya zorladı. Bu da BTC hash oranının keskin bir düşüş kaydetmesine yol açtı.

Madencilik zorluğu, yeni Bitcoin üretmek için ne kadar hesaplama gücünün gerekli olduğunu hesaplamak için tasarlanmış bir ölçüdür; madenci ne kadar az çevrimiçi olursa, Bitcoin madenciliği o kadar kolay olur. Bazı uzmanlar, Bitcoin ağının şu anda çöküşten kurtulma yolunda olduğuna inanıyor, hatta madencilik zorluğunda önümüzdeki aylarda tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseleceğini tahmin ediyor.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz