Bitcoin Hash Oranı Bir Gecede Yüzde 17 Düştü

Bitcoin (BTC)
Bitcoin (BTC)

Bitcoin’in hash oranı 24 saat içinde %17 düştü. Sichuan eyaletinden yetkililerin 26 madencilik çiftliğini durdurmasının ardından bir gecede Bitcoin hash oranı %16,94 düştü. Düşen hash oranları Bitcoin’in fiyatına zarar verebileceği düşünülüyor. Nisan ayında, Sichuan eyaletindeki kesintiler Bitcoin’in hash oranını %30 azalttı ve Bitcoin fiyatında 10.000 dolarlık bir düşüşe sebep oldu. Dünden bu yana lider kripto para birimi Bitcoin %7 değer kaybetti ve 32 bin dolara kadar geriledi. Bu, piyasa değerine göre ilk 20 kripto paranın çoğundan daha az belirgin bir düşüş.

Bu arada bazı madencilik havuzları kısa sürede oldukça fazla etkilendi. BTC.com’dan gelen veriler, BTC.TOP madencilik havuzunun, hash oranının %51,39’unu kaybettikten sonra en büyük 11. madencilik havuzundan 15. sıraya düştüğünü gösterdi. En büyük havuz olan Antpool.com, hash oranının %14’ünü kaybetti.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikSEC Komisyon Üyesinden XRP Açıklaması
Sonraki İçerikECB Yönetim Kurulu Üyesi: Dijital Euro Mahremiyete Önem Verecek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz