Bitcoin Hala Güvenli Bir Liman Mı? John Bollinger Yorumladı

Sayısız uzman Bitcoin’in (BTC) bir değer saklama deposu olarak kabul edilip edilemeyeceğini tartışmaya devam ederken, efsanevi uzman John Bollinger bu durumun yatırımcıların algılamasına bağlı ve tamamen psikolojik olduğunu belirtti ve bir varlık güvenli liman olarak algılanıyorsa öyledir dedi. Bollinger yaptığı açıklamada böyle bir varlığı güvenli sığınak olarak belirlemenin kesin bir yolu olmadığına inanıyor.

binance

Bitcoin‘in son birkaç gün içinde gerçekleşen %16’lık düşüşü ile birlikte birçok yatırımcı Bitcoin’i güvenli bir liman olarak görmemeye başladı. Lider kripto paranın düşüşü ile birlikte olumsuz bakan yatırımcıların çoğu Bitcoin’in dijital altın olduğuna inanmıyor. Bitcoin’in küresel ekonomik çalkantı karşısında toparlanamamasının yatırımcılar tarafından nasıl algılandığı konusu da belirsiz. Bu nedenle ekonomist Alex Krüger, varlığın mevcut görünümünün ‘son derece belirsiz‘ kaldığını söyledi. Bununla birlikte pek çok analist bir ürünün güvenli liman olup olmadığına günlük iniş çıkışlara bakarak karar verilemeyeeği konusunda hemfikir. Bir önceki finansal kriz öncesi ve başlangıç döneminde altın %20’den fazla düşmüştü ancak sonrasında ciddi talep gördü.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz